קייטרינג לשבת

הרבה מהאירועים והשמחות, ימי ההולדת והחתונות, המפגשים המשפחתיים והחבריים, פגישות מחזור למיניהן טקסים שונים, נעשים בשבת. קייטרינג לשבת הוא קייטרינג המאפשר אוכל ייחודי לשבת, מצד אחד לשומרי כשרות ומצד שני לאוהבי הייחודיות של השבת. קייטרינג לשבת עונה לצרכיהם של רבים, מאפשר לחגוג אירוע, מסיבה, או יום הולדת, בצורה נוחה, מאפשרת, מתאימה ומפנקת יותר. קייטרינג לאירועים הנערכים בשבת – מה מיוחד בו?

כשרות

קודם כל, כל קייטרינג לאירועים בשבת, מחויב לשמור על כשרות מלאה והחוקים המיוחדים שבדת על יום השבת. (כמובן במידה שהקייטרינג מעוניין לקבל תעודת כשרות ולהיות מוכר ככשר ובכך להרחיב את קהל לקוחותיו.) בשבת חל איסור על כל עשייה לשמה, לכן קייטרינג לאירועים בשבת ישתמש באוכל שהוכן מראש, לפני כניסת השבת, ויחמם אותו על מגשים חמים הנדלקים אוטומטית ללא עזרה של אנשים. כמו כן נושא הכשרות של חלב ובשר ביחד עם חוקי השבת, משתנה מעט ועל קייטרינג לשבת להתאים עצמו להוראות הרבנים, ולהיצמד לתקן הכשרות.

מאכלים מיוחדים לשבת

גם עבור מי שאינו שומר כשרות, יום השבת אינו עוד יום חול, אלא יום מיוחד, עם הרגשה מיוחדת משלו. והמאכלים בשולחן האוכל גם הם שונים ממאכלי יום חול. קייטרינג שבת יגיש לאורחים חלות של שבת על שולחן עם מפה לבנה, ועליה נרות שבת בפמוטים יפים ומהודרים. יהיה בו שולחן שלם עם כוסות יין אדום, ובקבוקי יין להרמת כוסית משותפת ומגוון רחב של תוספות מיוחדת לשבת.

כאשר מדברים על קייטרינג לשבת לעומת קייטרינג לשאר ימות השבוע, ההבדל נעוץ בעניין שמירת השבת. לאלו שלא שומרים על השבת, ההבדל כמעט אינו קיים, אך לאלו שכן, ההבדל קיים מבחינת סוג המזון האפשרי, דרכי החימום ועוד. לכן, יש לקחת בחשבון כי קייטרינג לשבת, כמו בשבת חתן לדוגמא, דורש הכנות אחרות.

ייחודיותו של קייטרינג בשבת

שבת הינו היום האידיאלי לעשות אירועים, כיוון שכולם פנויים ואינם ממהרים, אך דבר זה עלול לעורר בעיה כאשר מדובר בקייטרינג שצריך לעמוד בקריטריונים של שמירת השבת. ישנן חברות רבות אשר מספקות שירותים אלו בשבת, כמו בשבת חתן והאוכל שלהם מוכן על פלטות אשר חוממו בטרם עת. כמו כן, תלוי בסוג האירוע, בדרך כלל בשבת מתקיימים אירועים ביתיים ואינטימיים יותר, ולכן הקייטרינג מתאים עבור אווירה זו.

קייטרינג לשבת שונה מקייטרינג בימי חול בגלל היום המיוחד, בגלל סוגי האירוע המתקיימים בשבת ובגלל שמירת השבת אשר חשובה להרבה אנשים. חברות הקייטרינג מכירות את המצב ויודעות בדיוק כיצד להתאים את הקייטרינג עבור האירוע.