סיפור לשבת על מרק : 
באמצע השבוע שאל אותי יהודה ,מה הכי יכול לשמח את מאה הניצולים הקשישים הגרים המעון לניצולי השואה בצור משה?
" בסופ"ש תהיה סופה, יהיה קר -מרק ביתי ,חם, טוב כזה, כמו שהם זוכרים מהבית.. ".- עניתי.
שישי 10.50 רכב מסחרי ובתוכו סיר מרק ירקות עצום מימדים ,המפיץ ריח משכר של בית הגיח למעון לניצולי השואה בצור משה , "אתה יוסי הבעלים של קיטרינג ג'וזף מבת חפר ? " -שאלתי. "כן "-ענה נהג הרכב, הבאתי את המרק שהכין במיוחד עבורם השף שמוליק בר, איפה לשים? ".
בדיעבד התברר לי ששמוליק שהתנדב להכין את המרק לשורדי השואה, ביקש מיוסי בעלי הקיטרינג להובילו למעון, יוסי הנשמה ענה "נעשה ונשמע" בלי שידע לאן ולמי בדיוק הוא מביא את המרק.

סיפרתי ליוסי את סיפורם של דיירי המעון הסיעודיים, התשושים ותשושי הנפש , יוסי בפנים רכות ,מחבקות אמר לי :" אני בן לניצול שואה..
לא ידעתי שמרק יכול להיות כל כך משמעותי.. אני כל כך שמח ששמוליק לא היה יכול להביא בעצמו.. "
יוסי שראה בעיניים את שורדי השואה שלא שפר עליהם גורלם, היה נרגש מאוד, וביקש בעצמו לחלק את המרק ,וכך עשה, מזג בעצמו צלחת, צלחת.. מאה צלחות ! ( תודה גדולה לצוות המקסים במעון ואיפשר ליוסי לדמוע ולמזוג..). שורדי השואה אכלו מנה.. ועוד מנה. חלקם אכלו גם מנה שלישית מהמרק .שאלתי את מ' שורדת שואה שננשכה בילדותה ע"י כלב דוברמן של הנאצים ושרדה ..בקושי :
"איך המרק? " . "המרק.. כמו שאמא שלי הייתה מכינה.. אי אפשר להפסיק לאכול.. טעם של גן עדן".
כשנפרדתי מיוסי הוא חיבק אותי חזק, הסתכל לי בעיניים בוהקות מדמעות ואמר :" לא להאמין, בסך הכל מרק.. תודה לך, לפה אני עוד אחזור".
תודה גדולה ליהודה מארגון השפים המתנדבים על עוד שידוך מושלם, לשף שמוליק בר על מרק בריח ילדות וטעם גן עדן. וליוסי שבא כשליח מצווה ויצא מאוהב..
שבת חמימה בניחות של בית לכולנו..
מקור : https://www.facebook.com/mitnadvim.nitzoley.shoa
תרומה לקהילה